מערכת שטיפה אוטומטית למערכות סולאריות
לוגו RST

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות – כל מה שאתם צריכים לדעת מחכה לכם פה

המעבר לאנרגיה ירוקה כבר מזמן נכנס לחיינו, ויש כיום מספר לא מבוטל של תעשיות וארגונים ברחבי העולם שפועלים כדי לקדם את הנושא. האידיאל הוא שכולנו נצרוך ונשתמש באופן יומיומי בחשמל המופק מהשמש באמצעות מערכות סולאריות. העולם המדעי והטכנולוגי עובד במרץ על שדרוג המערכות הסולאריות כדי לשפר את נראותן ותפוקתן, להוזיל את עלויות הייצור ובהתאמה את עלויות הרכישה וההתקנה שלהן. כמובן שהמטרה היא בראש ובראשונה לשמור על איכות הסביבה ולהפחית את זיהום האוויר שהוא תוצר לוואי של תהליך הפקת אנרגיה מתכלה. אין ספק שמדובר במהפכה של ממש וככזו היא מלווה ביתרונות משמעותיים, אך ישנם גם מספר חסרונות שכדאי להכיר. להלן רשימה מפורטת של יתרונות וחסרונות של אנרגיה סולארית וניצולה.    

אנרגיה סולארית – יתרונות

היתרונות הטמונים בשימוש באנרגיה סולארית הם רבים וביניהם:
 • חיסכון בהוצאות החשמל – מערכת סולארית חוסכת בהוצאות החשמל השוטפות ושיעור החיסכון עולה באופן טבעי ככל שעולה צריכת החשמל.
 • מכירת עודפי אנרגיה – ניתן למכור את עודפי החשמל המיוצר, לרשת הארצית (חברת החשמל) ובכך לייצר אפיק הכנסה נוסף.
 • עצמאות כלכלית – באמצעות מערכת אנרגיה סולארית חברות ויחידים יכולים להפיק חשמל באופן עצמאי, וללא צורך להתבסס על רשת החשמל הארצית.
 • הפחתת התלות בנפט ודלק מאובנים – מדובר ביתרון שמפחית את התלות הגבוהה במדינות המייצאות מקורות אנרגיה מתכלים ומשתמשות במשאב הזה גם כמנוף לחץ פוליטי. השימוש באנרגיה סולארית מעניק עצמאות לא רק לחברות וליחידים בכל העולם אלא גם למדינות שלמות – שיכולות לפתח עצמאות אנרגטית. 
 • מקור לאנרגיה מתחדשת – בניגוד לאנרגיה מתכלה, אנרגיה סולארית שמקורה באור השמש, היא אנרגיה מתחדשת אשר לעולם לא תאזל.
 • זמינה לכולם בכל העולם – אנרגיה סולארית אמנם זמינה יותר באזורים החמים ובאזורים הנהנים משעות שמש רבות יותר  , אך בכל מקרה זמינה לכולם בכל העולם, לרבות באזורים קרים יחסית ובאזורים המנותקים מרשת החשמל המקומית.
 • ירוקה וידידותית לאוויר ולסביבה – אנרגיה סולארית אינה מזהמת את הסביבה ותהליך הפקתה אינו כרוך בפליטת גזי חממה.
 • מקור אנרגיה יציב  – מערכות סולאריות מספקות ביצועים גבוהים במשך שנים ארוכות וניתן לסמוך ולבנות על התפוקה שלהן לטווח ארוך.
 • טובה לבריאות – השמירה על איכות הסביבה תורמת גם לשמירה על איכות חייהם ובריאותם של האדם ובעלי החיים המתקיימים בה.
 • קלה לתחזוקה – תחזוקה של מערכות סולאריות מצריכה בעיקר ניקוי ולכן הן זולות וקלות לתחזוק.
 • נטולת חלקים נעים – במערכות אנרגיה סולארית אין חלקים נעים, כך שלרוב הן מחזיקות שנים רבות וכמעט ולא סובלות מבלאי ושחיקה. בנוסף, יצרני המערכות מספקים אחריות עד ל-20-25 שנה.
 • זכאות להטבות מס – החל משנת 2016, בעלי מערכות אנרגיה סולארית זכאים להטבות מס הודות ל-“חוק עידוד השקעה באנרגיות מתחדשות”.
 • חיסכון ונצילות משאבי קרקע בחלק מהמקרים – התקנת פאנלים סולאריים על גגות מחסנים, מבנים ומפעלים קיימים ועל גבי מאגרי מים חוסכת בשטח ובקרקע.
   

אנרגיה סולארית – חסרונות

מערכות סולאריות  אמנם מציעות יתרונות רבים, אך לצד כל אלה, קיימים גם מספר חסרונות. מדובר בעיקר בחסרונות טבעיים, שעתידים להיפתר באופן חלקי או מלא באמצעות פיתוחים טכנולוגיים. אלו החסרונות העיקריים: 
 • עלות ראשונית גבוהה יחסית – רכישת והתקנת מערכת סולארית עשויה להיות יקרה בשלב הראשוני. מפני שכל הזמן שוקדים על פיתוחים טכנולוגיים בתחום, סביר להניח שמחירי המערכות ירדו עם הזמן. כמובן שבכל מקרה מדובר בהשקעה משתלמת שמחזירה את עצמה.
 • תלות במזג האוויר – ניתן להפיק אנרגיה סולארית בכל ימות השנה, גם בימים מעוננים וגשומים. אך בימים שכאלה יעילותה של המערכת הסולארית פוחתת ומתקבלת תפוקה נמוכה יותר של אנרגיה סולארית.
 • פעילות המערכת מוגבלת לשעות היום בלבד –מערכת סולארית אינה מפיקה אנרגיה במהלך הלילה. יש לאחסן את האנרגיה המופקת במהלך שעות היום המוארות באמצעות סוללה כדי שתהיה זמינה לשימוש גם במהלך שעות הלילה. 
 • מצריכה שטח רב – התקנת מערכת סולארית קרקעית, שלא על-גגות מבנים, מחסנים ומפעלים, מצריכה שימוש בשטח רב. 
   

כך תפיקו את המקסימום מהמערכת הסולארית שלכם

מערכות להפקת אנרגיה סולארית מצריכות תחזוקה מועטה. כל שעליכם לעשות בשביל לשמור על100% נצילות ותפוקה לאורך כל ימות השנה הוא לשמור עליה נקייה. כך תיהנו מיתרונותיה הרבים,  תנצלו עד תום את הפוטנציאל הכלכלי שלה ותשמרו על אחריות היצרן. הדרך הטובה, הנוחה, היעילה, המשתלמת והבטוחה ביותר לנקות את הפאנלים הסולאריים היא להשתמש במערכת ניקוי אוטומטית. המערכת שלנו – RST NightWash, שוטפת ומנקה מדי יום כבר למעלה מ-2 מיליון פאנלים סולאריים ברחבי העולם. המערכת מנקה את הפאנלים הסולאריים באופן עצמאי ואוטומטי בהתאם להגדרות הראשוניות המוגדרות לה, ודואגת שהפאנלים ישארו נקיים עד הסנטימטר האחרון ללא התערבות אקטיבית מצידכם – ובכך תאפשר לכם למקסם הכנסות ורווחים.
שמש
השאירו פרטים

תוכן עניינים

רק פאנלים נקיים מספקים
שמש
השאירו פרטים

תוכן עניינים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: